naszefora.pl

naszefora.pl

gatunki filmow fabularnych

gatunki filmow fabularnych

Jak mogę sprawdzić, czy jestem Nadwaga – wyraźne oznaki i co z nimi zrobić

Nadwaga może być duży problem – zarówno psychicznie i fizycznie. Na szczęście jednak, jest to dalekie od bycia trwałym i podejmując odpowiednie kroki możesz być aż do zdrowej wagi i kształtu w ogóle czasu.

W jaki sposób można sprawdzić, czy jestem z nadwagą?

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć jest to, że kupuje wszystkie swoje ubrania w „duże” lub „bardzo dużych rozmiarach”, i może wymagać specjalnych pomiarów dla pierścionki, bransoletki itp Można również znaleźć się wstanie z oddechem, wykonując proste zadania takie jak wspinanie się po schodach, albo z psem na spacer. Inne częste objawy nadwagi-ności czuje ciasno miejsc w kinach i na pokładzie samolotu, a także rozwijanie nogę i bóle pleców od noszenia dodatkowego ciężaru.

Są o wiele bardziej precyzyjne sposoby mówiąc, jeśli masz nadwagę jednak. Jednym z nich jest BMI lub „Body Mass Index”. Aby to obliczyć, zaczynasz po prostu biorąc swój wzrost w metrach i mnożąc ją przez siebie (na przykład 1,70 x 1,70 = 2,89). Następnie należy znaleźć swoją wagę w kilogramach. Aby to zrobić, wystarczy podzielić masę ciała w funtach przez 2,2 (np 200 / 2,2 = 90,9). Wreszcie, należy podzielić tę odpowiedź za odpowiedź dostałeś od pierwszego wyliczenia (np 90,9 / 2,89 = 31,5).

Jeśli masz nadwagę, rezultat może być między 25 a 29,9 (30+ jeśli są otyłe). Zdrowa waga mieści się między 18,5 a 24,9.

Jednak to równanie nie uwzględnia masy kości i mięśni, tak często mogą być niedokładne. Lepszym sposobem jest obliczyć procent tkanki tłuszczowej, która to ilość tłuszczu na ciele, jako część swojej masy całkowitej. To świetny sposób, aby sprawdzić to za pomocą niedrogich „Accu-measure fałdu skórnego zaciski” (typu „Accu-measure” do wyszukiwarki, aby dowiedzieć się więcej o nich).

– autor artykułu